Uitkering readergelden titelspecifiek \ 02 november 2009
Stichting PRO incasseert namens de uitgevers de billijke vergoedingen voor het overnemen van auteursrechtelijk beschermd materiaal in readers. Om de administratieve lasten voor de betrokken partijen tot een minimum te beperken, zijn er afkoopregelingen getroffen voor het overnemen van korte gedeelten uit auteursrechtelijk beschermd materiaal.

De vergoedingen voor het overnemen van langere gedeelten (ook wel niet-korte gedeelten genoemd) zijn uiteraard niet opgenomen in deze afkoopsommen. Voor dit gebruik dient de onderwijsinstelling apart toestemming te vragen en dit gebruik wordt apart gefactureerd. Daarnaast wordt elke reader die wordt geproduceerd in het hoger onderwijs door Stichting PRO gecontroleerd. Indien er wordt geconstateerd dat een langer gedeelte is overgenomen waarvoor geen toestemming is gevraagd, wordt er een aanvullende factuur opgesteld.

Anders dan bij de afkoopsom zijn er voor deze vergoedingen daardoor titelspecifieke gegevens beschikbaar. Doordat deze titelspecifieke informatie bij Stichting PRO wordt bijgehouden, zijn wij in staat om u een vergoeding aan te bieden en daarbij precies aan te geven welke werken zijn gekopieerd. Onlangs hebben de uitgevers een controlespecificatie mogen ontvangen. Alle mutaties die uitgevers hebben aangedragen in navolging van deze controlespecificatie, worden nu verwerkt. De verwachting is dat in november de gelden worden uitgekeerd aan rechthebbenden.
Print deze pagina